Головна

Вже зовсім скоро на Вас чекає прем`єра найочікуванішого новорічного шоу міста!!!
Не пропустіть!
Квитки вже в продажу!

Одним із видів мистецтва є театр – це місце, яке об’єднує людей творчих, талановитих. Мабуть, з цих причин виник театр і на Криворіжжі. Створення приватних театрів «Гігант», «Чари», «Новий театр» на початку ХХ століття, закономірно, було потребою часу.

1930 рік став особливим у театральному житті Кривбасу, згідно з законом «Статут про державні театри та їх об’єднання» театр перейшов у безпосереднє підпорядкування міськраді. А у 1931 році, згідно з рішенням НКО УРСР від 30.08.1931 р., Кривий Ріг було визначено місцем постійного перебування Державного міжрайонного театру соціалістичного сектору, який згодом реорганізовано в Український державний драматичний театр «Кривбас». Свою першу прем’єру «Кривбас» провів 5 листопада 1931 року. Це була вистава «Справа честі» за п’єсою І. Микитенка. Режисером театру став  Г.М. Лаврик, який до цього працював на тій же посаді в театрі ім. М. Заньковецької у місті Києві.

В роки Великої Вітчизняної війни трупа театру працювала в Красноярському краї.

За наказом №309 комітету в справах мистецтв УРСР від 22.04.1949 р. на виконання постанови Ради Міністрів Української РСР від 11.04.1949 р. № 783 «Про впорядкування мережі театрів місцевої підлеглості Українській РСР» було наказано перемістити Дніпродзержинський театр ім.. Шевченка для постійної роботи до м. Кривий Ріг, перейменувавши цей театр у Криворізький драматичний театр ім.. Т.Г  Шевченка.

У 1951 році Криворізький театр переходить у нове приміщення, збудоване на місці зруйнованого. Цей будинок належить театру і сьогодні.

Нові зміни чекали театр у 1966 році: згідно з постановою Ради Міністрів УРСР від 29.06.1966 р. та наказу міністра культури УРСР від 19.07.1966 р. Криворізький російський драматичний театр реорганізується з нового театрального сезону у Криворізький російський музично – драматичний театр ім.. Т.Г.Шевченка зі штатним розкладом українського музично-драматичного театру.

Міністерство культури Української РСР у 1981 році вносить нові зміни наказом № 580 від 09.06.81 р.: « З метою наступного поліпшення культурного обслуговування трудящих м. Кривого Рогу реорганізувати Криворізький російський музично-драматичний театр ім.. Т.Г. Шевченка в театр драми і музичної комедії.

Географія гастролей театру вражає своєю кількістю: Таллін, Мінськ, Рига, Київ, Кишинів, Курськ, Твер, Нижній Новгород, Калінінград, Уфа, Нижній Тагіл, Тула, Брест, Умань, Гомель, Хмельницький, Суми та багато інших місць, де театр Криворіжжя показав свою майстерність. Про це свідчили яскраві відгуки преси Кишинева, Башкирії, Латвії, Естонії, Білорусії та Росії.

Наказом Міністерства культури України № 345 від 11.04.2012р. театру надано почесне звання академічного – так відмічено 80-річчя існування театру, який сьогодні має назву «Криворізький міський академічний театр драми та музичної комедії імені Тараса Шевченка».